Topowe firmy

Robtom - robtomspzoo.com

Na większości budów i podczas prac konserwacyjnych konieczne jest zastosowanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawa przeważnie stanowi pokaźną część kosztów przedsięwzięcia. Z tego powodu warto mieć świadomość, czym powinno charakteryzować się profesjonalne przedsiębiorstwo posiadające w ofercie montaż rusztowań.

Robtom to firma oferująca wynajem rusztowań. Przede wszystkim należałoby zapoznać się z pełną ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej korzystną opcją jest wybór firmy, której usługi są tak kompleksowe, aby nie angażować kilku różnych podmiotów. Wybranie jednej firmy do dzierżawy, transportu i montażu oznacza zredukowanie wysiłku logistycznego i spore oszczędności. Dzięki takiej decyzji nie będzie powodu, by martwić się o żaden element powiązany z pracami, w tym nawet samodzielny transport rusztowań. Warto wiedzieć, że niektóre firmy, przykładowo: Robtom sp. z o.o., świadczą nawet usługi w zakresie prac elewacyjnych.

Istotnym kryterium wyboru firmy, której obszarem działania jest dzierżawa rusztowań elewacyjnych, musi być profesjonalizm osób w niej zatrudnionych. Nie chodzi tu tylko o osoby, które na budowie będą stawiać konstrukcję. Ze specjalistami powinniśmy mieć do czynienia na wszystkich etapach współpracy z firmą: od pierwszej rozmowy, aż po przekazanie protokołu odbioru, wykonanego przez odpowiedniego pracownika. Poza tym, w toku dzierżawy spotkamy się z m.in. konsultantem, który wyceni usługę. Sprawdzone firmy w branży oferują też fachową pomoc, zarówno w zakresie samego sprzętu, jak również przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Równie istotne co sprawna ekipa jest to, czy przedsiębiorstwo posiada wszelkie wymagane w przepisach uprawnienia i atesty. Warto też zaufać firmom zatrudniającym przeszkolonych monterów, mogących pochwalić się doświadczeniem i zdobytymi uprawnieniami.

Przepisy to jednak jedynie jedna strona medalu. Drugą są właściwie dobrane komponenty i solidne ich połączenie. Niezależnie od rodzaju rusztowań, muszą one przechodzić regularne przeglądy.

Mogłoby się wydawać, że materiał czy marka rusztowań nie mają tak dużego znaczenia. Nie jest to jednak prawda. Przykładowo, obecnie szeroko wykorzystywane są rusztowania aluminiowe, które charakteryzują się trwałością i lekkością. Należą do nich np. rusztowania Plettac i Layher produkty naprawdę sprawdzonych liderów rynku. Jeśli firma oferująca wynajem rusztowań właściwie je konserwuje i przeprowadza przeglądy, sprzęt nie ma prawa zawieść, nawet w niekorzystnych warunkach. Poza tym, systemy znanych marek przeważnie są przyjazne w montażu, co wpływa na czas robót.

Kolejną cechą renomowanego przedsiębiorstwa wynajmującego i montującego rusztowania jest trzymanie się terminów. Każda osoba, która działa w firmie budowlanej dobrze wie, że czas to pieniądz. Opóźnienia z reguły przekładają się na spore straty i nerwowość wokół inwestycji. Z tego powodu renomowane firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., nie pozwalają sobie na lekceważenie uzgodnionych terminów. Ich pracownicy wiedzą, że powinni skonstruować realistyczny harmonogram pracy. Dzięki temu żadna strona narazi się na straty będące wynikiem poślizgu.

Montaż rusztowań powinien też być po prostu szybki. Ma na to wpływ fachowość całej ekipy, doświadczenie, rodzaj rusztowań i in. Można zauważyć, że niektóre firmy (np. Plettac) podają do wiadomości, ile metrów kwadratowych jest w stanie kosztować specjalista. Widełki są jednak naprawdę szerokie, choćby dlatego, że każda budowa jest inna. Niewiele mniej ważny jest demontaż rusztowań. Powinien być wykonywany w zgodzie z harmonogramem, szybko i skutecznie, tak, aby nie przeszkadzać w kolejnych etapach prac.

Prawda jest taka, że rusztowania używane są w wielu sytuacjach, a budowanie wysokościowców jest zaledwie przykładem ich zastosowań. Dobra firma doceni każdego klienta. Bez znaczenia, czy ma z nim budować centrum handlowe, czy odnawiać sufit w wysokiej hali. Docenia również lojalność. Choćby korzystnymi rabatami dla stałych klientów.

Robtom - robtomspzoo.com

ROBTOM

Ogrodowa, 55a, Pyrzyce, 74-200, PL

• Telefon: + 48 506 023 511

pablosy.pl© 2011